Travin 0,8 kg

37
Neohodnoceno
Hnojivo na trávníky s účinkem proti plevelům. Balení 0,8 kg, pro plochu trávníku: 26 m2.
  • 135 Kč 6 Kč –4 %
  • 3-5 dny
129 Kč
Kategorie: Travin
Hmotnost: 0.8 kg
 

Travin - Kombinovaný granulovaný přípravek pro výživu a udržování okrasných trávníků v bezplevelném stavu. Obsahuje Zeolit.

TRAVIN hnojivo na trávníky s účinkem proti plevelům představuje moderní způsob likvidace plevelů.


Přípravek se jednoduše aplikuje přímo do trávníku, kde likviduje dvouděložné plevele a současně významně vyživuje trávník. Hnojivo s přídavkem selektivních herbicidů a zeolitu je ve vodě nerozpustné a vydrží aktivně působit v trávníku po dobu 2 měsíců.

Trávníkové hnojivo s účinkem proti plevelům 3v1

  • trávník vyživí
  • likviduje plevele
  • provzdušňuje půdu

 

Účinné látky


fluroxypyr: 1,3 - 2,0 g / kg t.j. 4-amino-3,5-dichlor-6-fluor-2-pyridyloxyoctová kyselina

clopyralid: 0,2- 0,5 g / kg t.j. 3,6-dichlorpyridin-2-karboxylová kyselina

Působení přípravku Travin


TRAVIN proniká do rostlin prostřednictvím pletiv a kořenů . Jednou z několika předností TRAVINU® je, že se jeho granule nerozpouští ve vodě, ale sypou se přímo do trávníků.

Oba herbicidy jsou z granulí uvolňovány postupně. Účinek přípravku na plevele se projeví již za několik hodin po aplikaci.

Přípravek Travin obsahuje vyvážené množství dusíku,fosforu,draslíku,hořčíku a stopových prvků s optimálním množstvím herbicidů. Minerální složka zaručuje velmi dobrou výživu trávníku.

poměr živin N–P–K (13–5–5) + 2% MgO + 0,5% Fe

Přítomnost zeolitového substrátu vzhledem ke svým sorbčním schopnostem zaručuje rovnoměrné a pravidelné přijímání živin a ochranářských látek v dané lokalitě.

  • moderní způsob likvidace nežádoucích plevelů
  • granule se nerozpouští ve vodě, ale sypou se přímo do trávníků
  • trávník dokonale vyživí a zároveň aktivuje půduTravin se vyznačuje velmi dobrou působností na plevele, především : pampelišku lékařskou, sedmikrásku chudobku, svízel přítulu, pohanku opletku, konopici, ptačinec žabinec, penízek rolní, pomněnku rolní, lilek černý. Dobře hubí: heřmánkovec přímořský, kokošku pastuší tobolku, hluchavky, rdesno, zemědým lékařský, kopřivu žahavku, starček obecný, jitrocel plazivý, černohlávek obecný, pcháč oset.

Dávkování

Okrasné trávníky - dvouděložné plevele  30 g/m2

Aplikace

Travin se aplikuje rozhozem. Přesnou aplikaci docílíte pomocí rozmetadla hnojiv nebo aplikačního posypového vozíku.

Zeolit

Travin obsahuje Zeolit. Ve svých pórech dokáže zadržet společně s vodou i živiny, nedochází k jejich vyplavování do spodních vrstev půdy. Šetří vodu. Používá se k vylehčování půdy. Dále se používá jako regulátor půdní vlhkosti prodlužující účinek minerálních hnojiv.

Zaručuje svými vlastnostmi optimální podmínky pro rychlé a rovnoměrné klíčení semen. Podporuje bohatou tvorbu zdravých kořenů.